Lekcje gry na oboju

Podejmij wyzwanie - zostań oboistą.

Obój — instrument o bardzo charakterystycznym i wyrazistym brzmieniu. Zachwycali się nim kompozytorzy baroku, z J.S. Bachem na czele, wtedy też bił on rekordy swej popularności. Dziś obój nadal jest jednym z podstawowych instrumentów w orkiestrze symfonicznej — to on podaje początkowy ton do nastrojenia całego zespołu muzyków, powierza mu się ważne tematy melodyczne, a często słyszymy go również w muzyce filmowej.

Naukę gry na tym instrumencie zalecamy zacząć w wieku minimum 6-7 lat (w zależności od warunków fizycznych dziecka), dla młodszych miłośników tego instrumentu proponujemy rozpoczęcie nauki na flecie prostym, który stanowi doskonałe przygotowanie i trening umiejętności przydatnych podczas gry na oboju -  jak również na innych instrumentach dętych.

Dziecięce wersje oboju są maksymalnie uproszczone pod względem mechanicznym, bardzo lekkie i dużo łatwiejsze w zadęciu, co umożliwia dziecku prawidłowy i naturalny rozwój techniki gry już od najmłodszych lat. Poprzez instrumenty typu Kinder i Junior, uczeń, gdy osiągnie wystarczające warunki fizyczne, dochodzi stopniowo do pełnowymiarowego oboju.

Wypożyczamy oboje w różnych rozmiarach.

Wypożyczenie oboju

W ofercie Mobilnej Szkoły Muzycznej znajdą Państwo możliwość wypożyczenia na wyłączność instrumentu w rozmiarze odpowiednim do wieku i wzrostu dziecka, a gdy Wasza pociecha wyrośnie z danego rozmiaru, automatycznie otrzymuje od nas większy instrument.

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY — mgr Jarosław Wyrzykowski

Na zdjęciu nasz uczeń Franciszek Stencel (8 lat) na koncercie MSM podsumowującym rok szkolny 2015/16 wykonuje na oboju główny temat z filmu "Star Wars".